انتخاب زیور آلات

ست کردن جواهرات مینیمال با استایل‌های مختلف

اکسسوری‌های مینیمال

اکسسوری‌های مینیمال معمولا ظریف با ظاهری ساده و خلاقانه هستند. در طراحی این مدل از زیورآلات فرم‌های هندسی و زاویه‌دار بیشتر به کار برده می‌شوند.  افرادی که سبک مینیمال را برای پوشش خود استفاده می‌کنند معمولا از اکسسوری‌های زیادی استفاده نمی‌کنند.

نیم ست نقره زیورآلات مینیمال به دلیل تنوع در طراحی و جنس، ظرافت منحصر به فردشان و سادگی، یکی از پرطرفدارترین زیورآلات محسوب می‌شوند. مهمترین قانونی که در طراحی جواهرات مینیمال به کار برده می‌شود، سادگی و ظرافت در طراحی آن‌هاست. در ادامه این مقاله به چند نمونه از جواهرات مینیمال به همراه ویژگی‌هایشان اشاره می‌کنیم.

مدل گوشواره‌های ظریف و مینیمال

این مدل از گوشواره‌ها همان‌طور که از نامشان پیداست ظاهری ساده دارند. در طراحی این مدل از گوشواره معمولا از خطوط باریک و ظریفی استفاده می‌شود که در بعضی از مواقع نیز برای جلوه بیشتر آن از سنگ‌های قیمتی نیز در طراحی آن‌ها استفاده می‌شود خرید گوشواره که به صورت مینیمال طراحی شده باشد را به کسانی که به صورت مداوم از گوشواره استفاده می کنند توصیه می کنیم. گوشواره‌های میخی نمونه زیبایی از گوشواره‌های مینیمال هستند. این اکسسوری‌های مینیمال را می‌توانید به صورت روزانه استفاده کنید.

گوشواره برنجی

مدل انگشترهای ساده و مینیمالیستی

صنعت جواهرات طراحی‌های متنوعی را از انگشترهای مینیمال را به بازار عرضه کرده است در این میان انگشتر های مینیمال برنجی و به طور کلی زیورآلات برنجی هم بسیار محبوب شده اند .

در ادامه به پرکاربردترین و محبوب‌ترین مدل انگشترهای ساده و مینیمال ‌اشاره می‌کنیم.

 1. رینگ‌‌های خیلی ظریف و باریک که هم به عنوان انگشتر و هم به عنوان بند انگشتی می‌توانند استفاده شوند از نمونه‌های جذاب زیورآلات مینیمال هستند. از این مدل شما می‌توانید دو یا چند رینگ باریک و ساده را در کنار هم  استفاده کنید
 2.  انگشترهای ظریفی هم که در طراحی آن‌ها از سنگ‌های کوچک و ظریف استفاده شده است را نیز می‌توان جز جواهرات مینیمال به حساب آورد. این مدل را می‌توانید در مهمانی‌ها و مجالس رسمی استفاده کنید.
 3.  یکی دیگر از طراحی‌های منحصر به فرد مینیمال در انگشتر استفاده از اشکال هندسی زاویه‌دار اسست. این مدل را بیشتر افرادی استفاده می‌کنند که به سبک‌های انتزاعی علاقه بیشتری دارند.انگشتر زنانه

خرید انگشتر نقره

دست سازه های طراحان ایرانی در گالری ژیار

 گردنبندهای ساده و مینیمال

گردنبندهای ظریف و مینیمال هر چند که طراحی ساده‌ای دارند اما ظرافت به کار برده شده در آن‌ها زیبایی خیره‌کننده‌ای به آن‌ها داده است. گردنبند ظریف و  مینیمال را با هر سبک و استایلی می‌توانید استفاده کنید. خرید گردنبند نقره به سبک مینیمال برای استفاده ی روزانه و هم در مهمانی‌های رسمی پیشنهاد می شود. گردنبندهای چند لایه مینیمال نمونه جذابی برای کامل کردن استایل‌های شما در مهمانی‌های رسمی محسوب می‌گردد.خرید گردنبند نقره

مدل دستبندهای مینیمال

دستبندهای مینیمال هم قابل استفاده برای خانم‌ها و هم قابل استفاده برای آقایان هستند به همین دلیل محبوبیت بیشتری نسبت به دیگر زیورآلات مینیمال دارند. سادگی مهمترین ویژگی دستبندهای مینیمال است. لازم است به این نکته نیز توجه داشته باشید جواهرات مینیمال معمولا به رنگ‌های خنثی مانند سفید، خاکستری، طوسی و بژ هستند. اما در طراحی‌های مدرن اکسسوری‌های مینیمال، از رنگ‌های دیگر مانند زرد و قرمز و … نیز استفاده می‌شود. شما می‌توانید دستبندنقره به سبک مینیمال را با هر سبک و استایلی استفاده کنید. در طراحی‌های مدرن این نوع از زیوراالات مینیمال از نگین یا سنگ‌های ظریف نیز استفاده می‌شود.

اکنون که با زیورآلات مینیمال‌، انواع آن و ویژگی‌هایشان آشنا شدید در ادامه چند نمونه از استایل‌های پرکاربرد و ویژگی‌های آن‌ها و  در پایان راهنمای کاملی از ست کردن اکسسوری‌های مینیمال با این استایل‌ها را در اختیار شما می‌گذاریم.

مدل های دستبند

تعریف استایل و انواع آن براساس سادگی

استایل در واقع مجموعه‌ای از طرز فکر، شخصیت، قدرت کنترل و اعتماد بنفس هر فرد است که نمود بیرونی آن در پوشش و استفاده از اکسسوری‌ها مشخص می‌شود. استایل‌ها براساس سادگی، کاربرد، زمان و نمادشناسی دسته بندی می‌شوند. رایج‌ترین تعریف استایل در بین عموم، دسته‌بندی استایل براساس سادگی است که به سه دسته مینیمال، ماکسیمال و ویمسیکال تقسیم‌بندی می‌شود. که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خودشان را دارند.

گردنبند ظریف نقره پرنده

 • استایل ماکسیمال پر از رنگ و نقش و نگار است. در هنگام استفاده از این استایل باید جسور باشید و به تمامی جزییات پوشش خود دقت کنید.
 • مهمترین ویژگی استایل مینیمال سادگی آن است. رنگ‌هایی که در استایل مینیمال استفاده می‌شود از دسته رنگ‌های خنثی و نود هستند. کیفیت دوخت و برش‌های دقیق در لباس‌ها یکی دیگر از مواردی است که مینیمالیست‌ها بسیار به آن توجه می‌کنند.
 • استایل ویمسیکال، استایلی رنگی و طرحدار است. پارچه‌های توپی، گلدارو …. و رنگ‌هایی مانند صورتی، آبی و قرمز از شاخص‌ترین ویژگی‌های این استایل به شمار می‌آید. لباس‌های رنگی آمیخته با خیالبافی مهمترین ویژگی این استایل به شمار می‌آید.

حال که با تعریف بعضی از استایل‌ها آشنا شدید باید به شما بگوییم که جواهرات مینیمال به دلیل سادگی و ظرافت‌شان قابل استفاده با تمامی این استایل‌ها هستند، فقط مانند تمام جواهرات دیگر باید در زمان پوشیدنشان قوانین خاصی را در نظر گرفته که در ادامه ما مهمترین نکاتی را که به شما کمک می‌کند چگونه از زویآلات مینیمال خود با استایل‌های متفاوت استفاده کنید را در اختیار شما می‌گذاریم.

انگشتر ظریف و مینیمال مروارید

راهنمای انتخاب جواهرات مینیمال با توجه به استایل شما

 1. جواهرات ساده را انتخاب کنید. هنگام انتخاب جواهرات مینیمال، وسواس به‌خرج ندهید. نکته کلیدی این است که جواهراتی را انتخاب کنیدکه در عین مینیمال بودن، قدرت دیده شدن هم داشته باشند. به عنوان مثال  سنگی تکی که به صورت ساده در جای نگین آویز گردنبند یا به جای نگین انگشتر نشانده شده باشد . یک مروارید تک بروی حلقۀ نقره ای از جمله زیورالات مینیمالی است که قدرت دیده شدن در آن‌ها بسیار زیاد است.
 2. از قطعاتی که شکل هندسی شاخصی دارند استفاده کنید. اگر جواهر یا با رنگ های مختلف سنگ با استایل شما همخوانی ندارند از قطعات هندسی استفاده کنید. این قطعات از خطوط ساده و شکل های جالب توجه ساخته می شوند. این قطعات بدون این که جزئیات زیادی داشته باشند یا خودشان را به رخ بکشند چشگمیر هستند. برای امتحان کردن این موضوع می توانید دستبندی هندسی شکل را با هر بلوز یا پیراهن آستین کوتاهی استفاده کنید. قطعات هندسی شکل اغلب باریک ساخته می شوند. مثلا ممکن است النگویی به شکل مربع توخالی یا مثلث توخالی باشد.
 3. ازاشکال مهره‌دار استفاده کنید. بیشتر جواهرات مینیمال به شکل فلزات یا زنجیرهایی هستند که یک نگین کوچک دارند. اما اشکال مهره‌دار هم می توانند ظاهر مینیمال پیدا کنند. راه حل این است که از مهره‌های کوچک استفاده کنید. مثلا اگر فقط در مرکز یک زنجیر از مهره‌ها استفاده کنید باعث می شود تعداد جواهراتی که استفاده می کنید کمتر به چشم بیاید.
 4. دستبندهای ظریف را انتخاب کنید. یک دستبند زنجیری که یک قطعۀ کوچک دارد نمونه‌ای عالی از جواهرات مینیمال است. برای مثال دستبندهای پلاک‌دار نمونه‌ای کلاسیک است که با حک کردن بر روی آن می‌توان آن را شخصی‌سازی کرد. استفاده این دستبند به همراه لباس‌های ساده باعث افزودن زرق و برق و ظرافت به استایل شما می‌شود.
 5. گوشواره‌های ساده را انتخاب کنید. گوشواره‌های سوزنی ساده که اندکی درخشندگی دارند نمونه‌ای عالی از جواهرات مینیمال هستند. مثلا گوشواره‌های سوزنی طلا که الماسی کوچک در میان آنها قرار دارد درخشنده اما مینیمال هستند. همچنین می توانید اشکالی مانند گل‌ها و پاپیون‌های کوچک را انتخاب کنید. یک جفت گوشوارۀ حلقه‌ای نیز انتخاب خوبی است.
 6.   جواهرات مینیمال را محدود استفاده کنید. اگر میخواهید به شیوۀ مینیمال از  طلا و جواهرات استفاده کنید باید فقط از یک یا دو قطعه جواهر مثل گردنبند، دستبند یا گوشواره استفاده کنید. اگر می خواهید از گوشواره و گردنبند باهم استفاده کنید از گوشواره‌های خیلی مینیمال مثل گوشواره‌های سوزنی ساده استفاده کنید.
 7.  خطوط را جدا کنید. برای این که ظاهرتان را ساده نگه دارید باید از خط های ساده استفاده کنید. یعنی خطوطی که در ظاهرتان وجود دارند نباید متقاطع باشند. پوست شما پس زمینه یا فضای نگاتیوی است که قطعات جواهر روی آن خود را نشان می دهند. نگذارید گردنبندتان از خط یقه‌تان عبور کند یا دستبندتان با سرآستین‌تان تلاقی کند.
 8. گوشواره‌هایتان را نمایان کنید. اگر فقط از گوشواره استفاده می کنید باید دیگران آن را ببینند. اگر موهایتان روی گوشواره‌ها قرار می گیرند حداقل موهای یک طرف را پشت گوشتان بزنید یا با یک کلیپس آنها را عقب بزنید. آن وقت دیگران می توانند آن را ببینند.
 9.  اگر جز آن دسته از افرادی هستید که به جواهرات از جنس طلا علاقه‌ای ندارید، استفاده از جواهرات مینیمال نقره پیشنهاد خوبی برای شما است.
 10. لازم است به این نکته توجه داشته باشد که جواهرات مینیمال شما باید با رنگ پوست شما همخوانی داشته باشند تا بیشتر خود را نشان دهند.
 11. موقعیتی که قرار است از جواهرات مینیمال خود استفاده کنید را در نظر بگیرید، به عنوان مثال در محیط کار جواهرات خود را باید محافظه‌کارانه‌تر انتخاب کنید. جواهرات ریز با آویزهای ظریف انتخاب مناسبی برای محیط کار شما به حساب می‌آیند در مقابل اگر قصد استفاده از اکسسوری‌های مینیمال برای مهمانی‌های رسمی را دارید بهتر است به سراغ نمونه‌هایی بروید  که در طراحی آن‌ها از سنگ و یا نگین‌های قیمتی استفاده شده است.