انتخاب سر دبیر

اصول و روش های ست کردن دستبند با ساعت

چکیده مطلب

شاید تا امروز خیلی به این موضوع فکر نکرده باشید. اما ست کردن دستبند با ساعت چه برای خانم ها و چه برای آقایان تاثیر شاخصی در استایل آنها دارد. وقتی قرار است دو اکسسوری متفاوت را روی یک دست بپوشید، باید تناسب بین آنها را رعایت کنید تا بهترین استایل را برای شما تشکیل دهید. بسته به نوع ساعت، جنس و رنگ آن باید دستبند خود را انتخاب کنید. مثلا یک ساعت طلا را هیچ وقت با دستبندهای فلزی ارزان تر نبپوشید. یا ترکیبی از ساعت استیل با دستبند طلا هم چندان ایده جالبی نخواهد شد. وقتی ساعت به دست دارید، بهتر است از پوشیدن دستبندهای ضخیم و بیانیه روی همان دست خودداری کنید. همینطور به ترکیب رنگ ها دقت کنید. معمولا بهترین گزینه ها برای ست کردن با ساعت انتخاب رنگ های خنثای طبیعی و ملایم است.

اصول و روش های ست کردن دستبند با ساعت 8

اصولا ست کردن دستبند با ساعت برای اغلب افراد کاری دشوار است. برای پیدا کردن بهترین مدلی که با ساعت شما جور شود، لازم است سبک‌های مختلفی را با هم امتحان کنید. شما باید دقیقا بدانید که چگونه ساعت خود را با دستبندهای مناسب جفت کنید. در صورت انتخاب نادرست، از کنار هم قرار گرفتن دستبند و ساعت ممکن است ترکیب جالبی ایجاد نشود. بسته به نوع و مدل ساعتی که پوشیده‌اید، ممکن است لازم باشد دستبندهای مختلفی تهیه کنید. همینطور مهم است دستبندی بپوشید که با آن راحت باشید و به مچ شما آسیبی وارد نکند. این مطلب می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد تا دستبندی مناسب برای ست کردن با ساعت خود پیدا کنید.

 

اصول و روش های ست کردن دستبند با ساعت 10

انتخاب جنس مناسب برای ست کردن دستبند با ساعت

مدل‌های مختلف با جنس‌های مختلف را ترکیب کنید. اگرچه انتخاب دستبندی از همان جنس بند ساعت شیک‌تر بنظر می‌رسد، اما گاهی سعی کنید از استایل‌های جسورانه‌تری استفاده کنید. مثل مخلوط کردن مدل‌های مختلف! ترکیب فلزات ایده‌ی جالبی است. فقط زیاده روی نکنید. زیرا ممکن است تعادل بین دستبند و ساعت را بهم بزنید. مثلا یک ساعت ضد زنگ را می‌توان با دستبند استیل، مسی یا تیتانیمی ست کرد. اما چیزی که شاید در نظر بیننده عجیب باشد، پوشیدن یک ساعت استیل با یک دستبند طلا در کنار هم است. شاید این ترکیب برای بعضی کارساز باشد، اما در حالت کلی ایده‌ی جالبی نخواهد بود.
برای ست کردن دستبند با ساعت، می‌توانید نقره را با طلا ترکیب کنید. ترکیب این دو جنس شاید خیلی معمول نباشد، اما عاشق این سبک خواهید شد. اگر ساعت نقره‌ای دارید، می‌توانید آن را با دستبند ظریفی از طلای رزگلد یا زرد مورد علاقه خود بپوشید!

اصول و روش های ست کردن دستبند با ساعت 3
خیلی شلوغش نکنید

برای ست کردن دستبند با ساعت و زیباتر کردن استایل خود، نیازی نیست از چندین دستبند استفاده کنید. شلوغ کردن مچ باعث گیج کردن بیننده می‌شود و در نهایت بازخورد خوبی نخواهد داشت. در واقع زمانی که چندین دستبند را باهم و در کنار ساعت می‌پوشید، هر دستبند به صورت جداگانه خودنمایی می‌کند و نمای ساعت و استایلی که می‌خواستید، در این شلوغی‌ها گم می‌شود. پیشنهاد ما حداکثر 3 دستبند است( حتی این تعداد هم زیاد است). این را به عهده‌ی خودتان می‌گذاریم؛ گاهی با یک مدل دستبند جذاب و گیرا تیم فوق العاده‌ای با ساعت خود تشکیل می‌دهید.

اگر دوست دارید همه چیز منسجم و منظم به نظر برسد، از دستبندهایی که بسیار شبیه به طرح، رنگ و ظاهر کلی ساعت هستند، استفاده کنید.

 

دستبند را در طرف نزدیک تری به دست ببندی

اشتباه رایجی که برخی انجام می‌دهند، استفاده از دستبند در هر دو سمت ساعت است. مخصوصا دستبندهای چند لایه‌ی سنگی را طوری دور دست می‌پیچند که در دو طرف ساعت قرار بگیرد. این ظاهر ساعت و دستبند را فشرده نشان می‌دهد که باعث کمتر دیده شدن ساعت و همینطور بی‌نظمی دستبند می‌شود. مناسب‌تر است که دستبند را نزدیک‌تر به مچ دست بپوشید و ساعت بالاتر از آن قرار بگیرد. به این شکل، دستبند در جای درستی قرار می‌گیرد و به جای تخریب جلوه‌ی ساعت، به نوعی مکمل زیبایی آن خواهد شد.

 

به دستبندها فضا دهید

به جای آنکه مثل بسیاری از افراد دستبند خود را به ساعت بچسبانید، به آنها کمی فضا دهید. نزدیک بودن دستبند به ساعت باعث مخفی شدن دستبندها در زیر ساعت شده و در نتیجه کمتر دیده می‌شوند. به این ترتیب دستبند را روی مچ بپوشید و ساعت را با فاصله‌ی کمی بالاتر از آن روی دست ببندید.

از دستبندهای کوچک تر استفاده کنید

دستبندهای ظریف‌تر و باریک برای ست کردن دستبند با ساعت گزینه‌های مقبول‌تری هستند. اشتباهی که بسیاری از مردم مرتکب می‌شوند پوشیدن دستبندهای بیش از حد مناسب است. دستبندهایی که فضای زیادی روی مچ دست اشغال می‌کنند. دستبندهای نازک‌تر تنها یک مکمل ساده و ظریف با ساعت شما هستند. بدون آنکه چیزی از نمای ساعت را پنهان کنند. پیشنهاد ما برای ست کردن دستبند با ساعت ها یک دستبند چرمی بافت نازک است.

اصول و روش های ست کردن دستبند با ساعت 2
هدف از ست کردن دستبند با ساعت، برجسته و زیباتر شدن ظاهر ساعت است. پس نباید از دستبندی استفاده کنید که به تنهایی زیبایی و جذابیت خود را برای استایل شما فراهم می‌کند. حضور این دستبندها در کنار ساعت‌ها باعث نمای ساعت را از آن می‌گیرد.

از دستبندهای ظریف تری استفاده کنید

دستبندهای ظریف‌تر و باریک برای ست کردن دستبند با ساعت گزینه‌های مقبول‌تری هستند. اشتباهی که بسیاری از مردم مرتکب می‌شوند پوشیدن دستبندهای بیش از حد مناسب است. دستبندهایی که فضای زیادی روی مچ دست اشغال می‌کنند. دستبندهای نازک‌تر تنها یک مکمل ساده و ظریف با ساعت شما هستند. بدون آنکه چیزی از نمای ساعت را پنهان کنند. پیشنهاد ما برای ست کردن دستبند با ساعت ها یک دستبند چرمی بافت نازک است. دستبندهای نازک و ساده همیشه با ساعت بسیار خوب به نظر می‌رسند. بهترین نکته در مورد این نوع دستبندها این است که با هر مدل ساعتی سازگارند.

اصول و روش های ست کردن دستبند با ساعت
هدف از ست کردن دستبند با ساعت، برجسته و زیباتر شدن ظاهر ساعت است. پس نباید از دستبندی استفاده کنید که به تنهایی زیبایی و جذابیت خود را برای استایل شما فراهم می‌کند. حضور این دستبندها در کنار ساعت نمای ساعت را از آن می‌گیرد.

اصول و روش های ست کردن دستبند با ساعت 7

رنگ ها

برای ست کردن دستبند با ساعت خود، به رنگ‌ها توجه کنید. در مورد ترکیب فلزات در بخش پیشین صحبت کردیم. اما ترکیب رنگ‌ها موضوع وسیع‌تری است.
به طور کلی رنگ‌های کلاسیک، ملایم و رنگ‌های ذاتی طبیعی همیشه با ساعت ها به خوبی جور می‌شوند. در مقابل ست کردن ساعت با دستبندهای رنگی مانند سبز، آبی ، قرمز و غیره کمی دشوارتر است. وقتی صحبت از رنگ می‌شود، باید رنگ ساعت را در نظر بگیرید. یعنی اگر از ساعت آبی استفاده می‌کنید، یک دستبند سرمه‌ای می‌تواند انتخابی محتاطانه و بسیار زیبا خواهد بود. ترکیبی از یک ساعت آبی با یک دستبند زرد روشن ممکن است کودکانه یا نه چندان جالب باشد.

اصول و روش های ست کردن دستبند با ساعت 9
ست کردن دستبند با ساعت های دیجیتال امروزی

ساعت‌های هوشمند امروزی ظاهر متفاوت‌تری نسبت به مدل‌های قدیمی و معمول دارند. برای ست کردن دستبند با ساعت های هوشمندی مثل اپل یا شیائومی گزینه‌های بیشتری را می‌توانید امتحان کنید. در حالت کلی فهمیدیم که پوشیدن بسیاری از دستبندها با یک ساعت هوشمند بسیار زیبا به نظر می‌رسد. برای آنکه ظاهری کلاسیک با این ساعت‌ها پیدا کنید، می توانید آن را با یک دستبند سنگی یا حتی یک دستبند تنیس بپوشید.

اصول و روش های ست کردن دستبند با ساعت 11